Bucureşti

Post: Secretară - București

Descriere:

Candidatul ideal:

  • Limba engleză - nivel intermediar;

  • Cunoașterea in detaliu a pachetului Microsoft Office (Word, Excel, Power Point, Outlook Express), Navigare Internet;

  • Abilitați excelente de comunicare verbală și în scris;

  • Punctualitate, promptitudine, seriozitate;

  • Capacitatea de a rezolva situații neprevăzute;

  • Studii superioare.

Descriere job, responsabilități:

Desfășurarea activității de recepție-secretariat:

  • Înregistrează documentele și corespondența și asigură distribuirea și arhivarea acestora;

  • Redactează și expediază corespondența internă și externă : e-mail, fax, rapoarte etc;

  • Preia apelurile telefonice;

  • Realizează activitățile administrative și de protocol;

  • Întocmește situații și rapoarte solicitate;

  • Gestionează transmiterea documentelor prin curier;

  • Gestionează agenda de întalniri și evenimente.

Locatie: București
Adresa: Str. Pechea 32-36, etaj 4, sector 1, București.